Vietni audejiem.lv pārstāvam mēs, Heniņu ģimene: Aivita, kuras hobijs ir aušana, izšūšana, adīšana, tamborēšana, pērļošana, dekupāža, jostu pīšana,  vienvārdsakot - rokdarbi un vēlme radīt ko jaunu un interesantu, Aivars, kurš šeit atrodamās preces atved no somīšu zemes un palīdz tās arī piegādāt klientiem un Līga, kura nepieciešamības gadījumā palīdz ar tulkošanas darbu un organizē arī pieredzes apmaiņas braucienus uz mūsu pārstāvēto Somijas uzņēmumu "Toika". Viss mūsu brīvais laiks ir veltīts šai nodarbei.

2013. gadā man, Aivitai, radās iespēja īstenot vienu no saviem sapņiem – apgūt aušanas prasmes īstās, kārtīgās stellēs. Jau mācoties aust, es sapratu, ka man vajag pašai savas stelles. Pie tām tiku tikai pēc gada, jo Latvijā iegādāties stelles bija samēra sarežģīti, un ja arī varēja ko sameklēt, tad tās bija ļoti senas un diezgan sliktā stāvoklī. Uzrunāju arī dažu labu kokapstrādes meistaru, bet visi prasīja precīzus izmērus un dažādas sīkas nianses, ko es, kā iesācējs, protams, nezināju. Tikai vēlāk sapratu, ka patiesībā meistaram, kurš pats neauž, izgatavot kvalitatīvas stelles ir praktiski neiespējami.

Lai nu kā, bet pēc ilgiem meklējumiem tiku pie koka gabalu kaudzītes, kuru vīrs pamazām pārveidoja par trizuļu stellēm. Ir!!! Pašai savas!!! Bet, ak vai!!! Ko līdz stelles, ja nav šķietu un citu aušanai nepieciešamu piederumu un lietu?! Šķietu man iedeva mana aušanas skolotāja Lielvārdē, arī ar riekumu viņa izlīdzēja, nīšu galdiņu vīrs uztaisīja, bet atspoli uzdāvināja mana pirmā aušanas skolotāja no Tukuma. Bet tik ļoti vēlējos, lai man ir arī citi un, galvenais, pašai savi piederumi!

2015.gada nogalē atradu informāciju par Somijas uzņēmumu “Toika”, kurš piedāvāja tieši to, kā man aušanas procesā tik ļoti trūka. Un tad jau sākās sarakste un pārrunas, kas vainagojās ar viesošanos Somijā, kā rezultātā 2016. gada janvārī tika noslēgts sadarbības līgums ar šo uzņēmumu, kas jau vairāk kā 115 gadus izgatavo tos produktus, kas tik ļoti ir nepieciešami arī audējiem Latvijā.

Šobrīd ar prieku un lepnumu paziņoju, ka tagad arī Latvijā ir iespējams iegādāties Somijas uzņēmuma “Toika” ļoti vajadzīgo un kvalitatīvo produkciju!

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.